Siit leiad projekti käigus loodud 40 õppeprotsesse tõhustavat bioloogia animatsiooni, mis võimaldavad 7.-9. klassi õpilastele terviklikuma ja meeldejäävama bioloogiaõppe.
BioAniKal projekti käigus oleme loonud Biokalkulaatori, mis aitab mõista Eesti taimede ja viljade mõju inimese tervisele. Eesmärk on näidata, kas populaarsed taimed on kasulikud, ohutud või mürgised.
BioKalkulaatori abil on paremini võimalik tutvustada erinevaid looduskooslusi, nt. mets, raba ja aed. Samuti on see praktiline 8. klassis taimede ja mürgituste teema täpsemal tutvustamisel, samuti 6. klassis looduskoosluste õppimisel. Lisaks õppetööle saab BioKalkulaatorit kasutada huviringis info kinnitamiseks ning pakkuda võimalust loodusest huvituvatel lastel ennast proovile panna.
Animatsioonid on loodud kasutamiseks kõikide koolide 3. kooliastme bioloogiakursustel ja on mõeldud õppekavas oleva materjali esitamiseks, toetamiseks ja paremaks sisuliseks seostamiseks. Animatsioonide kasutamine aitab luua seoseid ning lihtsustab nii õppimise kui ka õpetamise protsesse.
Õppematerjalid on loodud SA Noored Teaduses ja Ettevõtluses ja Tallinna Inglise Kolledži, Järveotsa Gümnaasiumi, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ning Paide Hillar Hanssoo Põhikooli bioloogiaõpetajate koostöös.
Sihtasutus Noored Teaduses ja Ettevõtluses on mittetulunduslik organisatsioon, mille eesmärgiks on ennekõike arendada ja edendada Eesti noorte seotust ja osalust teaduses ning ettevõtluses.
Õppematerjalide loomist on rahastatud Euroopa Liidu Struktuurifondidedst sihtasutus Innove kaudu.
© 2019-2022, BioAniKal